Това е книга не само за лидерството, а и за мотивите, които движат човешкото поведение. Когато се окажем в трудна ситуация, често се чувстваме жертва на хора или обстоятелства. Смятаме другите отговорни за проваления диалог или за слабите резултати. Започваме да виним шефа, колегите, партньора, децата... Понякога обаче вината е именно в нас и тогава единственият начин за излизане от кризата е да преосмислим своето участие в нея.
Неспособността да видим собствените си грешки и недостатъци е вредна във всяка ситуация, но е пагубна, когато става дума за ръководители на високи постове. Това подкопава самата структура на организацията и води до демотивация в служителите, влошена работна среда и ниска ефективност. За да бъдем добри лидери, трябва да сме отворени за нови идеи, дори това да означава да излезем извън общоприетите рамки. Книгата предлага няколко прости, но ефикасни техники, които ни изваждат от самозаблудите, с които живеем, и ни помагат да виждаме по-ясно проблемите и собственото си участие в тях. Независимо дали става дума за работата, семейството или обществото, приложението на тези принципи води до качествено нови отношения, основани на взаимно уважение и доверие. Освобождаването от самозаблудите може да се окаже най-прекият път не само към по-успешното лидерство, но и към един наистина пълноценен живот.
„Лидерство и самозаблуда“ се използва като наръчник по корпоративна етика в множество престижни компании; правата за него са продадени в над 30 държави.
Това е прозорлива книга с дълбоки и широкообхватни заключения. Тя е увлекателна, лека за четене и изпълнена с прозрения. Горещо я препоръчвам.
– Стивън Кови
Прибавете и Вашa анотация, мнение или коментар за това заглавиe
|