В „Как да си намерим по-добра работа в България?“ ще прочетете практични съвети:
• Как да откриете какво точно искате.
• Как да позиционирате себе си по-добре, за да бъдетезабелязани.
• Как да търсите по-ефективно работа.
• Кои са каналите, които може да използвате.
• Как да направите по-добре CV-то си.
• Как да избирате и работите с агенции по подбор наперсонал и хедхънтъри.
• Как да използвате по-ефективно уебсайтовете и социалните мрежи за работа.
• Как да се държите по време на интервю.
• Как да се договорите за по-добра заплата.
Ако искате да печелите повече пари и да имате повече свободно време…
Ако сега започвате изграждането на вашата кариера…
Ако имате мечта и знаете, че тя е на друго работно място…
… то този наръчник е именно за вас!
Тази книга НЕ е за онези, които чакат да се пенсионират на същото работно място, на същата позиция и/или в същата компания. Така както са чакали родителите ни. Тогава това е бил начинът, по който е протичала една кариера. Сега не. Времената са други. Докато преди 40 години е било нормално след университета човек да започне и да остане на работа в една и съща организация до края на живота си, сегашната статистика сочи, че човек средно я сменя 11 пъти по време на професионалния си път.
Тази книга НЕ е за онези, на които заплатата едва им стига да преживяват и въпреки, че се оплакват постоянно, не правят нищо по въпроса.
Тази книга НЕ е за онези, които се страхуват от нарушение на зоната на комфорта в която са се окопали.
Тази книга НЕ е за хората, които вярват, че добрата работа в България се намира само с връзки. Да, добрата работа се намира и с връзки, но те могат да се създават и да имат положителна и чисто професионална основа, а не привкус на „шуробаджанащина“.
Тази книга НЕ е и за онези хора, които вярват, че винаги „по-добрата“ работа е „някъде другаде“. По-често, от колкото си мислите, по-добрата работа може да се намери при сегашния работодател. Просто трябва да се потърси и поиска. Да се предложи свежа идея. Понякога това не означава „повишение“, а преместване в друг отдел, друг пряк шеф, друг град, друга задача, друг проект.
Ако не владеете английски език, поне дотолкова, за да можете да проведете нормален разговор с англоговорещ шеф или да обслужите нервен клиент по телефона, вие имате потенциален проблем, ако искате да градите кариера. Ако пък основните ви компютърни умения се свеждат до това да си включите компютъра и да гледате филмче или да влезете във Facebook и початите с приятел, затворете тази книга и се запишете на курс за компютърна грамотност и сериозно отделете време да придобиете умения как да свършите и „някоя работа“. Вярно е, че компютърните умения са вече широка тема, но е важно да можете да работите с компютър и софтуер, който е специфичен за вашата дейност и професия.
Накратко, наясно сте, че шансът ви за по-добра работа драстично намалява, ако не владеете език и нямате добра компютърна грамотност. В книгата по-нататък няма да намерите съвети, свързани пряко с вашето образование и квалификация. Вече знаете, че те са задължителни за една по-добра работа.
Няма да препоръчваме и конкретни агенции или работодатели. Ще ви кажем как да ги откриете сами. Няма да ви кажем дори какво е по-добро за вас. Това вие най-добре си го знаете, нали? Просто ще ви помогнем да си го изясните.
Прибавете и Вашa анотация, мнение или коментар за това заглавиe
|