Български, немски, френски, английски, италиански, испански.
След приемането на България в ЕС възникна необходимостта от познаване на европейската терминология в много области на съвременния живот. Никъде обаче тази необходимост не е толкова ясно изразена, както в кулинарния бранш:
Отварянето на границите направи възможен обменът на знания и опит между професионалисти от целия свят.
Много български готвачи посещават семинари, участват в състезания или търсят своята реализация в чужбина.
Известни готвачи от всички краища на света посещават нашата страна и с готовност споделят своя опит.
Интересът на младите хора към професията на готвача непрекъснато нараства. Необходимо е да се осигури високо качество на образованието, така че хората, завършили професионалните училища, да са придобили необходимите умения и да могат с лекота да общуват със своите колеги в чужбина.
Очакванията на гостите на България все повече се покачват. Високото качество на обслужването и безупречната прецизност трябва да станат част от нашето ежедневие.
Това доведе до необходимост от стандартизиране на терминологията и от прегледно представяне на най-важните понятия на няколко езика, което подтикна Euro-Toques Bulgaria и ИК Дионис да добавят българския език в единствения в света кулинарен речник на пет езика и по този начин да улеснят работата и комуникацията на много членове на кулинарната гилдия.
Euro-Toques Bulgaria и ИК Дионис
Прибавете и Вашa анотация, мнение или коментар за това заглавиe
|