Мислех, че съм видял повечето интересни места по света. „Атлас на непознатото“ ми показа колко съм се лъгал... Това е книга, която с удоволствие четеш и препрочиташ.
- Нийл Геймън
„Атлас на непознатото“ ни изпълва едновременно с удивление и жажда за пътешествия, като ни представя над 600 от най-любопитните и нетрадиционни дестинации на света.
Това са природни чудеса – озарени от светулки пещери в Нова Зеландия или баобаб в Южна Африка, толкова голям, че във вътрешността му има бар, където спокойно могат да се разположат петнайсет души. Архитектурни чудеса като стъпаловидните кладенци в Индия, сякаш заимствани от гравюри на Морис Ешер. Или смайващи ритуали като прескачането на бебета в Испания, когато предрешени на дяволи мъже подскачат над редици от невръстни дечица.
Да не говорим за Големия сталактитен орган във Вирджиния; за Вратата на ада – кратер в Туркменистан, който от 45 години бълва огън; за ковчезите, окачени на отвесна скала във Филипините; за чудатите костници в Италия или за механизма, предсказващ бури с помощта на пиявици, който до днес може да видите в Девън, Англия.
По-скоро камера на чудесата, отколкото традиционен пътеводител, „Атлас на непознатото“ е посветен на изненадващото, непознатото, странното и загадъчното. Всяка страница обогатява представите ни колко невероятен и прекрасен е нашият свят. С интригуващи описания, стотици снимки, оригинални графики и географски карти от всички региони на света, това е книга, която може да започнете да четете от коя да е страница. Но внимавайте: отгърнете ли я, надали ще се въздържите да прочетете и следващата, и по-следващата, и още по-следващата.
Оставете любопитството да ви води!
Джошуа Фоер (роден на 23 септември 1982 г.) е журналист на свободна практика, живеещ в Ню Хейвън, Кънектикът, който се интересува и пише основно върху точните науки. През 2006 г. става шампион на САЩ по "капацитет на паметта", което е описано в първата му книга "Лунна разходка с Айнщайн. Изкуството и науката да запомняш всичко".
Фоер е роден във Вашингтон Ди Си. Той е по-малкият брат на бившия редактор на Новата република, Франклин Фоер и романиста Джонатан Сафран Фоер. Майка му е Естер Фоер е директор на Шеста и Историческа синагога, а баща му Албърт Фоер е основател и бивш президент на мозъчния тръст Американски антитръстов институт. Джошуа е завършил гимназия в Джорджтаун.
Фоер заминава да учи в университета в Йейл, където учи в колежа "Силиман" и колежа "Тръмбъл" и специализира екология и еволюционна биология, завършвайки бакалавър през 2004 г.
Дилaн Турас е роден на 17 октомври 1982 г. в Минеаполис, Минесота, САЩ. Понастоящем живее в Бруклин; прави документални късометражни филми за приключенията си.
Той посещава колеж Бенингтън в Бенингтън, Върмонт [юни 2002].
Дилан започва да преследва необичайното като тийнейджър, започва да излседва изоставени сгради в средна Европа и в крайна сметка това го отвежда с неговата съпруга Мишел в Будапеща за една година, за да разгледат непознати и невероятни места из Източна Европа.
Създаването на начин за откриване на скрити чудеса на света, предназначен за любопитните пътници му изглежда като много забавна идея и именно така се ражда Атлас на непознатото.
Ела Мортън е родена в Нова Зеландия, отгледана в Австралия и към момента живееща в Бруклин писателка, чийто интерес е насочен върху пренебрегвани аспекти от историята и културата. След като завърша потребителски технологии в CNET, тя е домакин на Rocketboom NYC, уеб шоу за най-странните хора и места в Ню Йорк. Най-популярното й интервю е разговорът с Бисквитеното чудовище на снимачната площадка на Улица Сезам.
Ела сега е асоцииран редактор на "Атлас на непознатото".
Прибавете и Вашa анотация, мнение или коментар за това заглавиe
|